Image
Image

Vznik Fabulous obscene & Xtraordinary

O rok později, v roce 2009, po odchodu zakladatele Klanu MrPB a dalších lidí členů, bylo potřeba učinit některé změny, a jednou z nich byla reorganizace a následně i změna jména – zrodil se FoX. Pokračovali jsme v nastoupené cestě swatové dominance, ale zároveň jsme se již věnovali naplno i jiným titulům, zejména pak CoD4, Battlefield: Bad Company 2 a Battlefield 3.
Zlomem pak byl rok 2012, kdy jsme se pustili do World of Tanks. Postupně jsme budovali divizi a po nějakém čase se začali účastnit i klanových válek. V době největší slávy jsme se pravidelně vyloďovali a drželi na globální mapě klanových válek a udržovali jsme 2 tankové divize s celkovým počtem okolo 100 členů!
Čas plynul, z kluků se stávali dospívající chlapci a z chlapců muži. Času na hru a věci okolo ní bylo stále méně. Přesto jsme si cestu k hraní stále dokázali najít ;) Konec roku 2015 a vydání hry Rainbow 6 Siege předznamenal novou éru v historii jména FoX.
R6 jsme se začali věnovat a postupně se k nám začali přidávat další hráči. Nedlouho poté, někdy okolo roku 2017, jsme se s rozmachem battle royale her začali věnovat i PUBG.
Oba dva tituly vypadaly slibně, měli jsme zajímavou a schopnou herní základnu a v roce 2018 to přišlo.
Image

Klan MrPB

Psal se rok 2008 a postarší nadšenec do PC her založil komunitu lidí okolo hry SWAT 4, která později položila základy naší organizace. Tato komunita v jednu dobu sdružovala až 30 lidí a udržovala 3 své herní servery, z nichž minimálně jeden se držel v TOP 10 návštěvnosti mezi všemi servery. Byl to zlatý věk SWATu. Zejména v modu Rapid Deployment se náš klan řadil mezi nejlepší na světě a vyhrával turnaje a clanwary proti svým soupeřům.
Image

Organizace FoX

Daniel „DanyDee“ Smyčka přišel s ohromným elánem a s chutí vybudovat ze značky FoX ještě něco více než komunitu hráčů, hrajících PC hry. Spoustou práce, úsilí a nemalých finančních prostředků, se mu podařilo začít proces profesionalizace našeho hraní a probudit k aktivitě i Karla „Hayhu“ Koudelku a Pavla „Spidera“ Stříteského. Spolu, jako tři mušketýři, začali táhnout organizaci FoX kupředu.
Jako první vznikl R6 tým. Tento tým dokázal vyhrát historicky první offline turnaj na československé scéně a v roce 2018 se stal jejím králem!
Posléze jsme přivedli další dobré hráče, případně se hráči pro různé sekce rekrutovali již z řad současných členů. Není náhodou, že dnešní kostru naší organizace, tvoří týmy pro R6 a PUBG.
V dnešní době máme týmy, které za nás hrají a propagují naše jméno ve hrách jako CS:GO, Clash Royale, Apex Legends nebo nové CoD:MW.
Již přes dekádu jsme na scéně a jen čas ukáže, jak jasná bude budoucnost.

A nezapomeňte - FoX is good for You! ;)